این چه توافقی بود که باز هم استقلال ضرر کرد؟، سیستم غیرت تنها راه چاره فرهاد و تیمش است

به گزارش اخبار ایران، بهتاش فریبا پیشکسوت استقلال گفت: نمی دانم این چه پیروزی در مذاکرات بود که مسئولان ایرانی از آن خبر می دهند چون باز هم که استقلال باید بیرون از خانه به ملاقات الکویت برود؟

این چه توافقی بود که باز هم استقلال ضرر کرد؟، سیستم غیرت تنها راه چاره فرهاد و تیمش است

گروه ورزشی خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال خاتمه پس از کش و قوس های فراوان طی انتقاداتی که از سوی مسئولان باشگاه به برگزاری بازی در کشور ثالث انجام می شد به برگزاری ملاقات اول پلی آفش با الکویت در کشور ثالث تن داده و راضی به کاری شد که بر خلاف آن پافشاری می کرد. در اینکه چرا این تصمیم گرفته شد بحث بسیار است! ولی به همین بهانه که استقلال باید از این ملاقات وارد رقابتهای آسیایی گردد با یکی از بازیکنان اسبق تیم استقلال صحبت کردیم و از راهکارهای تأثیر گذار در چنین شرایطی برای تیمی مانند استقلال که چند ساعت قبل از بازی به محل انجام رقابت می رسد سئوال کردیم.

بهتاش فریبا در گفت و گو با دانشجو، درباره اینکه فرهاد مجیدی چه کاری انجام بدهد تا بهترین نتیجه را در بدترین شرایط اردویی بگیرد حرف زد.

متن این گفت و گو در ادامه می آید:

چقدر از تیم الکویت شناخت دارید؟

من شناخت چندانی ندارم. قطعا کادر فنی و آنالیزورهای تیم در این باره اطلاعاتی دارند و در اختیار فرهاد مجیدی قرار داده اند.

به نظر شما در این شرایط که استقلال یک روز قبل از بازی به مقصد می رسد چه راهکاری مانند بازی حمله ای یا دفاعی بیشتر جواب می دهد؟

به نظر من دیگر کار از این مسایل گذشته که استقلال به فکر بازی تدافعی یا حمله ای باشد. استقلال اگر دیشب(پنجشنبه شب) تهران را ترک می کرد باز هم یک چیزی. امروز یک تمرینی می کرد ولی اینکه تا 3 بامداد در فرودگاه ماندند و بعد دوباره فهمیدند باید به هتل بروند و ساعت 9 صبح برگشتند به فرودگاه معین می نماید در بهترین حالت بازیکن سه ساعت بیشتر نتوانسته بخوابد.

منظورتان خستگی است؟

در این شرایط فقط خستگی بدنی شما را اذیت نمی نماید. حتما در این شرایط گرفتار شده اید که وقتی می فهمید پروازتان 1 ساعت تأخیر دارد از نظر روحی و روانی به هم می ریزید. چه برسد به تیمی که می خواهد فردا بازی کند. این فقط بخش کوچکی از این ناهماهنگی هاست.

بیشتر شرح می دهید؟

بچه های استقلال در تهران در هوای زیر صفر آماده شدند راهی دبی شوند در حالی که در امارات هوا حداقل 15 تا 20 درجه با تهران تفاوت دارد. آب و هوا از یک طرف، نخوابیدن از طرف دیگر، آوارگی و برو این طرف و آنطرف یک چیز دیگر است. برهم ریختگی خواب روی همه عضلات و اعصاب تأثیر سوء می گذارد.

چه پیشنهادی برای مسئولان تیم دارید؟

به نظر من وقتی تیم به دبی رسید باید بچه ها را به اتاق هایشان بفرستند و رهایشان نمایند تا خوب استراحت نمایند. بعد یک تمرین عرق گیری سبک برای آشنایی با آب و هوای دبی و در نهایت یک فیلم دیدن. درباره ارنج و ترکیب حرف زدن می تواند لااقل تیم را از نظر ذهنی به فضای بازی برگرداند. اصلا من نمی دانم چرا این تصمیم گرفته شد!

بازی در کشور ثالث؟

بله! مگر اینها نبودند می گفتند ما تحت هیچ شرایطی در کشور ثالث بازی نمی کنیم؟ پس چه شد؟ این همه جلسه و برو و بیا برای چه بود؟ کاملا معین شد که ای اف سی برای این موضوع یک برنامه تدوین شده داشته و ایرانی ها را هم به مالزی کشاند تا آنجا حرفش را به کرسی بنشاند. اصلا از کجا معین است که استقلال از این مرحله عبور می نماید که به ما وعده سرخرمن داده اند که در دور برگشت بازیهای استقلال در تهران برگزار می گردد. این بازی در تهران مهم بود که بخش مهمی از راه را می رفت.

این تصمیم سیاسی نبود؟

قطعا سیاسی بود. جالب است که ای اف سی خودش همیشه تأکید دارد که فوتبال باید از سیاست دور باشد ولی این کارشان عین سیاسی کاری بود. در هر صورت با تمام وجودم از صمیم قلب آرزو می کنم که استقلال در این ملاقات حریفش را شکست بدهد.

بهترین روش برای بازی چیست؟

این بازی از آن مسابقاتی است که فقط می توان روی غیرت ایرانی بچه ها تکیه کرد. خیلی نمی توان روی مسایل فنی حرف زد. یادمان نرود استقلال در این چند روز حتی زمین تمرین درست و حسابی هم نداشته و این هم یکی دیگر از مسائل این تیم طی این مدت است. الان بیش از دو ماه است که از وقتی استراماچونی از استقلال رفت یک روز یک آب خوش از گلوی این تیم و طرفدارانش پایین نرفته است. این از شرایط بازی پلی آفش، آن از بازیکنی که آمد و ایفمارک تأییدش نکرد، این از برنامه پروازش و در کل شرایط اصلا عادی نیست.

اگر الان با فرهاد مجیدی یا مجید نامجو مطلق صحبت کنید چه توصیه ای به آنها خواهید داشت؟

فقط باید روی مسایل روحی روانی کار نمایند. غیر از این هر حرفی بزنند بازیکن دچار برهم ریختگی می گردد. بیش از هر چیز دلم برای طرفداران می سوزد. در این مدت حسابی اذیت شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "این چه توافقی بود که باز هم استقلال ضرر کرد؟، سیستم غیرت تنها راه چاره فرهاد و تیمش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این چه توافقی بود که باز هم استقلال ضرر کرد؟، سیستم غیرت تنها راه چاره فرهاد و تیمش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید