بعضی هنوز باور نکرده اند که در جنگ مالی هستیم، دربرابر تخریب گران فضای عمومی کوتاه نمی آییم

به گزارش اخبار ایران، وزیر کشور با تاکید بر پاسخگوئی بهنگام دستگاه ها به سوالات، نقدها و شبهات مطرح در رسانه ها و افکار عمومی، گفت: کسانی که بر اساس سلایق شخصی، سخنانی ناروا و ناحق علیه مسئولان کشور مطرح می نمایند، تهمت زنی و اتهام افکنی را به یک روال در جامعه بدل می نمایند و مستقیماً انسجام درونی، وحدت و همبستگی و یکپارچگی اجزای حاکمیت را در معرض تهدید قرار می دهند.

بعضی هنوز باور نکرده اند که در جنگ مالی هستیم، دربرابر تخریب گران فضای عمومی کوتاه نمی آییم

به گزارش اخبار ایران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در چهاردهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور، با تأکید بر اهمیت برگزاری هرچه باشکوه تر راهپیمایی 22 بهمن، حضور مردم در صحنه های مهم و مؤثر انقلاب اسلامی در 4 دهه اخیر را، نتیجه فهم و شعور بالای مردم، اراده پایدار ملت و لطف و عنایت خداوند دانست و اضافه نمود: در این شرایط نباید فضای ناامیدی، یأس و تخریب در شرایط داخلی کشور حاکم گردد و ما به عنوان مسئولان کشور در برابر تخریب نمایندگان و اخلال گران فضای عمومی کشور کوتاه نخواهیم آمد.

وی به اهداف شوم دشمنان برای کم رنگ کردن دهه فجر و خصوصاً 22 بهمن اشاره نمود و گفت: دشمنان ملت و کشور ایران اسلامی بارها در این زمینه کوشش نموده اند اما به مقصود خود نرسیده اند و این بار نیز نتیجه ای نخواهند گرفت، با این حال وظیفه داریم شرایط جاری کشور را به نحو مطلوبی اداره کنیم تا ضمن خدمتگزاری شایسته به مردم، دشمن را ناکام بگذاریم.

وزیر کشور در فراز دیگری از سخنان خود به مسائل موجود در توزیع و عرضه گوشت در بازار اشاره نمود و با مرور آثار نامطلوب این موضوع بر افکار عمومی، گفت: تحول هرچه سریع تر در این عرصه برای ارتقای رضایت مندی نسبی مردم، مورد تأکید ریاست محترم جمهور است و امیدواریم با تحرک مضاعف دستگاه های مسئول، حساسیت های موجود افکار عمومی در این زمینه، مرتفع گردد.

وزیر کشور ادامه داد: دستگاه های اجرایی به جد موضوع را دنبال و سریعاً ایرادات را مرتفع و پیشنهادات کارآمد را ارائه نمایند تا بر مبنای یک راه چاره منطقی عمل نموده و از این مسأله عبور کنیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی کشور در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت و لزوم پاسخگویی دستگاه های مختلف اشاره نمود و گفت: یکی از تأکیدات اصلی ستاد اطلاع رسانی از شروع فعالیت تاکنون، این بود که شبهات، نقدها و احیاناً مطالب خلاف واقع مطرح در رسانه ها و تریبون های مختلف، از سوی دستگاه های مسئول پاسخ داده گردد؛ چراکه ما به عنوان دستگاه های مختلف، موظف به ارائه اطلاعات درست به مردم هستیم.

وی در همین زمینه با یادآوری اهمیت و ضرورت موضع گیری های مسؤولانه از سوی صاحبان تریبون های مختلف، به اهمیت توجه به حفظ حرمت بخش های مختلف جامعه و ارکان اداره کشور اشاره نمود و گفت: کسانی که بر اساس سلایق شخصی، سخنانی ناروا و ناحق علیه مسئولان کشور مطرح می نمایند، تهمت زنی و اتهام افکنی را به یک روال در جامعه بدل می نمایند و مستقیماً انسجام درونی، وحدت و همبستگی و یکپارچگی اجزای حاکمیت را در معرض تهدید قرار می دهند.

رحمانی فضلی ادامه داد؛ این در حالی است که در شرایطی که دشمنان انواع هجمه ها و فشارها را بر کشور روانه می نمایند، همه باید به گونه ای عمل نمایند که شائبه دوگانگی و عدم انسجام درونی ایجاد نگردد و در مقابل، انسجام و وحدت داخلی، مقاومت مردم در برابر تحریم ها را تسهیل کند.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی همچنین بر تاکید رئیس جمهور بر پیگیری دقیق روند اجرای مصوبات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات مالی از سوی دستگاه های مختلف اشاره و اعلام نمود: دستگاه های مسئول باید با دقت و ممارست این مصوبات را پیگیری و نتایج حاصله را در جلسه بعدی ستاد ارائه نمایند و در صورت کم کاری و سستی با دستگاه ذی ربط برخورد خواهد شد.

رحمانی فضلی در چهاردهمین جلسه ستاد مجدداً بر اهمیت و حساسیت کم وکیف روند تبلیغات و اطلاع رسانی و نقش فضای رسانه ای کشور در شکل گیری روندهای پیش رو در کشور اشاره نمود و گفت: بعضی از تریبون ها و چهره ها هنوز باور ننموده اند که در شرایط جنگ مالی قرار داریم.

رئیس شورای امنیت کشور گفت که تاکنون با رویکرد توجیه و تذکر، با گفتارهای رسانه ای غیرمسؤولانه مواجهه شده است، اما در شرایط فعلی، که توجه به اولویت های کشور و صیانت از حریم جامعه اقتضاء می نماید، برخورد کاملاً قانونی با کسانی که به توجیه ها و تذکرات توجه نمی نمایند، اجتناب ناپذیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بعضی هنوز باور نکرده اند که در جنگ مالی هستیم، دربرابر تخریب گران فضای عمومی کوتاه نمی آییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی هنوز باور نکرده اند که در جنگ مالی هستیم، دربرابر تخریب گران فضای عمومی کوتاه نمی آییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید