جایی برای درسخوان های بی مهارت نیست! ، غول های فناوری به مدارک دانشگاهی بی اعتنا شده اند

به گزارش اخبار ایران، آینده شغلی دنیا تکنولوژی به تحصیلات دانشگاهی مرتبط نیست، بلکه به مهارت های شغلی مرتبط خواهد بود. این موضوع نشان می دهد به زودی وضعیت اشتغال کشورهای مختلف تغییر خواهد نمود.

جایی برای درسخوان های بی مهارت نیست! ، غول های فناوری به مدارک دانشگاهی بی اعتنا شده اند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بر اساس پژوهش های فریلنسینگ در آمریکا، حدود 93 درصد از فارغ التحصیلان تحصیل نموده دانشگاه ها،می گویند که آموزش مهارت ها به آنها در کارهایی که اکنون انجام می دهند نسبت به آموزش های دانشگاهی مفیدتر است.

این پژوهش ها نشان داد؛ 93 درصد از فارغ التحصیلان با یک دوره 4 ساله دانشگاهی تقریبا 79 درصد مهارت عملی احتیاج داشتند، 70 درصد فارغ التحصیلان به شکل تمام وقت در شش ماه گذشته در آموزش مهارت ها شرکت کردند و 49 درصد از فارغ التحصیلان غیررسمی نیز به شکل تمام وقت دوره دیدند.

در این پژوهش که به طور مشترک توسط اتحادیه کارگران و فارغ التحصیلان اجرا شده است، نزدیک به 6 هزار کارمند تحت آنالیز قرار دریافتد و نتایج شگفت انگیز بود.

بر اساس این پژوهش ها، این اطلاعات جدید به موضوعی بسیار بزرگتر اشاره دارد. تغییرات تکنولوژیکی سریع، همراه با افزایش هزینه های آموزش و پرورش، سیستم آموزش عالی سنتی را به یک مسیر فزاینده و خطرناک تبدیل نموده است. هزینه تحصیلات دانشگاهی بسیار بالا است و احتیاج جامعه به مهارت های عملی بسیار بالاست.

یکی از پژوهشگران این طرح می گوید:اغلب اوقات، درجه علمی نوعی احساس کاذب امنیت شغلی ایجاد می نماید، حال آن که شاید در بسیاری از صنایع و کشورها، بیشترین مشاغل به تخصص احتیاج داشته باشند نه تحصیلات.

بنابراین ضروری به نظر می رسد که با توجه به تغییرات اجتماعی، افراد، به گزینه های بیشتری برای پیشرفت بدون در نظر دریافت تحصیلات دانشگاهی فکر نمایند. این موضوع در بخش فناوری اهمیتی دوچندان پیدا می نماید. یک مهندس هوش مصنوعی کارنابلد و غیرحرفه ای هرگز نمی تواند جای یک نیروی حرفه ای که مهارت های عملی دارد را بگیرد. افزون بر این سرعت رشد علمی تا حدی بالاست که نمی توان توقف کرد.

این روزها حتی غول های فناوری نیز متوجه اهمیت مهارت های عملی شده اند و به دنبال مدرک دانشگاهی افراد نمی گردند. از جمله غول های فناوری مانند اپل، آی بی ام و گوگل مشاغلی با درآمد خوب برای کسانی که تحصیلات غیر دانشگاهی و دیپلم دبیرستان را در کنار مهارت بالا دارند، ارائه می نمایند.

منبع: انتخاب

به "جایی برای درسخوان های بی مهارت نیست! ، غول های فناوری به مدارک دانشگاهی بی اعتنا شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جایی برای درسخوان های بی مهارت نیست! ، غول های فناوری به مدارک دانشگاهی بی اعتنا شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید