جوکوویچ برای هشتمین بار فاتح اپن استرالیا شد

به گزارش اخبار ایران، تنیسور صربستانی با پیروزی برابر دومینیک تیم توانست برای هشتمین بار قهرمان اپن استرالیا گردد.

جوکوویچ برای هشتمین بار فاتح اپن استرالیا شد

به گزارش خبرنگاران، فینال تنیس اپن استرالیا یکشنبه بین نواک جوکوویچ و دومینیک تیم برگزار گردید و تنیسور صربستانی با پیروزی 3 بر 2 توانست برای هشتمین بار فاتح این رقابت ها گردد.

جوکوویچ با قدرت شروع کرد و علاوه بر این که گیم نخست را به خود اختصاص داد توانست بریک کند تا نتیجه 2 بر صفر گردد. تنیسور صربستانی گیم سوم را هم با پیروزی به سرانجام رساند. بالاخره تیم یک گیم را به نام خود ثبت کرد و نتیجه 3 بر یک به نفع جوکوویچ شد. مرد شماره دو دنیا گیم پنجم را با پیروزی به سرانجام رساند. در ادامه تیم به سختی توانست نتیجه را 4 بر 2 کند. مرد شماره پنج دنیا که با گذشت زمان بهتر می شد توانست بریک کند و اختلاف را به حداقل برساند. رجحان تیم ادامه داشت و بالاخره نتیجه را به تساوی رساند. در گیم نهم که جوکوویچ به شدت عصبانی بود حریف اتریشی اش را شکست داد تا 5 بر 4 پیش بیفتد. رقابت نزدیک دو تنیسور در گیم دهم ادامه داشت و پس از چند تساوی در نهایت تیم با دو اشتباه در سرو، ست نخست را 6 بر 4 واگذار کرد.

با وجود اینکه جوکوویچ ست دوم را با پیروزی شروع کرد اما دو گیم پیاپی را واگذار کرد تا تیم 2 بر یک پیش بیفتد. مرد شماره پنج دنیا گیم چهارم را هم به خود اختصاص داد تا نتیجه 3 بر یک گردد. بالاخره تنیسور صربستانی یک گیم دیگر را به نفع خود کرد و اختلاف به حداقل رسید. زمانی که نتیجه 4 بر 3 به نفع تیم بود جوکوویچ توانست بریک کند و دو تنیسور در نتیجه 4 بر 4 برابر شدند. شروع گیم نهم با یک رالی تماشایی همراه شد که در نهایت با پیروزی مرد شماره دو دنیا به سرانجام رسید. رقابت جذاب دو تنیسور ادامه داشت و این بار تیم بریک کرد. مرد شماره پنج دنیا اکنون یک گیم با پیروزی در این ست فاصله داشت که در نهایت این رخ داد. تنیسور اتریشی ست دوم را با پیروزی 6 بر 4 تمام کرد و بازی یک بر یک شد.

ست سوم شرایط کاملا تغییر پیدا کرد و تیم کاملا برتر از جوکوویچ عصبانی بود. مرد شماره پنج دنیا چهار گیم نخست خود را به نفع خود سرانجام داد و نتیجه 4 بر صفر شد. بالاخره جوکوویچ در گیم پنجم پیروز شد اما گیم بعدی را از دست داد. در ادامه نتیجه 5 بر 2 شد و تیم با توجه به در اختیار داشتن سرو می توانست به راحتی برنده این ست گردد. با این حال حریف صربستانی اش تمام تلاشش را کرد این اتفاق نیفتد. رقابت دو تنیسور در این گیم 9 دقیقه طول کشید و در نهایت تیم پیروز شد و 2 بر یک پیش افتاد.

جوکوویچ ست چهارم را با پیروزی شروع کرد و در ادامه نتیجه 2 بر یک به نفعش شد. بر خلاف ست های گذشته از شروع، رقابت دو تنیسور نزدیک بود. هر گیم که سرو در اختیار تنیسور ها بود برنده می شدند. زمانی که بازی 4 بر 3 به نفع مرد شماره دو دنیا شد او توانست بریک کند و نتیجه را 5 بر 4 کند. رجحان تنیسور صربستانی ادامه داشت و او با برد در گیم بعدی ست چهارم را با پیروزی به سرانجام رساند. بر این اساس قهرمان نخستین گرند اسلم سال در پنجمین ست باید تعیین می شد.

سرو گیم نخست در اختیار تیم قرار داشت. او توانست پیروز گردد اما جوکوویچ بازی را مساوی کرد و در ادامه با بریک 2 بر یک پیش افتاد. مرد شماره دو دنیا که به نظر می رسید شکست را در فینال قبول نموده است اکنون به قهرمانی نزدیک شده بود. او گیم بعدی را هم در یک رقابت نزدیک به خود اختصاص داد. در ادامه نتیجه 4 بر 3 به نفع مرد شماره دو دنیا شد. رجحان جوکوویچ ادامه داشت و بازی 5 بر 4 شد. در نهایت مرد شماره دو دنیا گیم بعدی را نیز با پیروزی به سرانجام رساند و پس از چهار ساعت رقابت فاتح نخستین گرند اسلم سال شد.

این هفدهمین گرند اسلم جوکوویج بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "جوکوویچ برای هشتمین بار فاتح اپن استرالیا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوکوویچ برای هشتمین بار فاتح اپن استرالیا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید