خبرنگاران سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ: با همه تیم ها به صورت برابر برخورد می کنیم

به گزارش اخبار ایران، تهران- خبرنگاران- سهیل مهدی سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: ما با همه تیم ها به صورت برابر برخورد می کنیم و هیچ تیمی قادر به اعمال نفوذ در سازمان لیگ نیست.

خبرنگاران سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ: با همه تیم ها به صورت برابر برخورد می کنیم

سهیل مهدی دوشنبه شب در گفت وگویی تلویزیونی گفت: فولاد خوزستان اعزام تیم به محل برگزاری مسابقات انجام داد و استقلال تهران قرار بود بازی را انجام دهد اما با تست هایی که به تناوب در 2 مرحله به ما ارایه دادند، در بازی حاضر نشدند. مجبور شدیم در این زمینه 2 نکته را در نظر بگیریم. یکی بحث برگزاری مسابقات و دیگری قوانین است. به هر دلیلی اگر تیمی در رقابت ها حاضر نشود ما موظفیم تا فرآیندی را طی کنیم که شامل اخذ گزارش مسوول برگزاری مسابقات و داور آن دیدار و صورت جلسه هیات میزبان است. خواهش کردیم تا این کار انجام شود و این کار را انجام دادند. گزارش برای ما کفایت می کند امروز تصویر این گزارش ارایه شد. بحث دیگر درباره ابتلا تیم ها به ویروس کرونا بود. شمارشی انجام شد و در مرحله اول شمارش نفرات مبتلا به حد لازم رسید و باید جهتی را طی کند. این فضا از جهت برگزاری مسابقات خارج می شود و تحویل ارکان قضایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تیم، بازیکن و کادر فنی، 25 درصد لیست موجود در جابجایی هستند. آنهایی که تحت قرارداد هستند و آی دی کارت دارند، در فهرست قرار می گیرند. در یک باشگاه 50 نفر کار می کنند و در یک باشگاه 5 نفر کار می کنند. اگر 13 نفر از 20 نفر کرونا داشته باشند، بازی ها لغو می شود. در آسیا سه لیگ کنسل شد و در فوتبال اروپا 5 یا 6 لیگ معلق شده است. کرونای شماری از بازیکنان استقلال و فولاد را تایید می کنم. تمامی گزارش ها برای کمیته انضباطی فرستاده می شود. صورت جلسه نهایی مسوول و مدیر برگزاری مسابقات برای تصمیم گیری در این زمینه کفایت می کند. تعویق مسابقات هم در اختیار کمیته انضباطی است. ما موارد شبهه دار و نقض قانون را تنها به کمیته نمی دهیم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ در رابطه با مثبت بودن تست کرونای شماری از بازیکنان فولاد خوزستان گفت: تا قبل از بازی ماشین سازی خبری مبنی بر مبتلا بودن بازیکنان فولاد به کرونا دریافت نکردیم . با سعید آذری صحبت کردم و گفت که برخی از بازیکنان فولاد به کرونا مبتلا شده اند و گفتم به حد نصاب نرسیده است. وقتی تیم اعزام شد و به قائمشهر رفت، بعد مطرح شد که تعداد مبتلایان بیشتر از حد مجاز است. فولاد یکی از باشگاه های خوب ما است. ما در نامه ای گفتیم که 25 درصد بحث ابتلای بازیکنان به کرونا مشهود است اما اجازه بازی کردن یا نکردن را صادر نکردیم. کننده فولاد حاضر به برگزاری مسابقات بود اما چون صبح بازی، زهره هراتیان (رییس مرکز ارزیابی های پزشکی و بازتوانی فوتبال ایران (ایفمارک) ) گفت که تعدادی از بازیکنان فولاد کرونا دارند ما هم تایید کردیم. فولاد به خواست خود بازی را لغو کرد. ما تنها باید می نوشتیم که بازی این تیم در این ساعت برگزار نشد.

وی اضافه کرد: ما از ناظر و داور خواستیم تا گزارش را تنظیم کند و تیم میزبان باید در آن ساعت باشد. یکی از مشکلاتی که داشتیم این بود که بعد از جلسه هماهنگی تست کرونا به ما رسید. صبح روز مسابقه تست دست هراتیان رسید و تا بررسی شود طول کشید و جلسه ای که تازه برگزار شد و صحبت هایی که می شد این بود که 10 نفر از بازیکنان فولاد بازگشتند و حتی ما احساس می کردیم که فولاد در آخرین لحظه شاید بازی کند. هر 2 تیم تا صبح مسابقه در شهر بودند و نصف بازیکنان باشگاه فولاد صبح رفتند و بهروان گفته بود که این بازیکنان حتی خداحافظی نکردند. تیم فولاد در قایمشهر بود و آذری منتظر نامه ما بود و ساعت 2 نامه به باشگاه فولاد فرستاده شد که تعداد تست ها تایید شده است. با نساجی صحبت کردیم و گفتند که بخشی از تیم فولاد در قائمشهر مانده است و تعداد کاملی را در لیست پرواز ندیدیم.

مهدی یادآور شد: وقتی نامه زده می شود و مسابقات 3 ساعت دیگر برگزار خواهد شد، این شبهه می تواند وجود داشته باشد که تیم فولاد نامه را دریافت نکرده است. تیم مقابل باید شاکی باشد نه نساجی زیرا این تیم میزبان بود و سفری نداشت. هدفمان برگزاری مسابقات است و فولاد در شب گذشته گفته بود اگر شرایط مهیا نشود با تیم امید وارد زمین می شویم. در خصوص داوران هم که در ورزشگاه نساجی قائمشهر بودند کمیته داوران آنان را انتخاب و اعزام می کند و این از اختیارات من نیست. من تنها مدیر برگزاری مسابقات را انتخاب می کنم و باید گزارش بنویسد که شرایط برگزاری مسابقات وجود دارد یا خیر. صورت جلسه شب قبل از بازی برگزار شد و در آن هیچ نکته ای درباره عدم حضور تیم ها قید نشده بود. به همین دلیل اعلام برگزاری مسابقات شد. ما به فولاد نامه زدیم که تست ها پذیرفته شد و باید تست مجدد بگیرید. ما به شکل برابر با تیم ها برخورد می کنیم و هیج تیمی در سازمان لیگ نفوذ ندارد.

وی درباره شرایط بازیکنان استقلال گفت: استقلال تست سومش بود. یک سری از باشگاه ها 10 روز تست می دهند و برخی از آن فرار می کنند و برخی بیشتر از آن تست می دهند. اضافه کردگی داده خلل در تصمیم گیری ایجاد می کند. شب مسابقه یک باشگاهی 9 تا تست می آورد و می گوییم به هر حال باید به مسابقه بروید و می گوید پنج تا تست دیگر می آوریم. این اتفاقات که می افتد در واقع آن باشگاه سعی می کند تا کفه ترازو را به نفع خود بالانس کند. نمی گویم که این ابتلا وجود ندارد و این بحثی است که بخواهد مسابقات را تضعیف کند. حلقه زنجیری که بازیکنان در جامعه طی می کنند تا وارد مسابقات شوند بخشی در کنترل ما نیست و ما حلقه کنترلی خود را داریم. وقتی وارد فضای فوتبال شدیم موظفیم به قواعد احترام بگذاریم. اجازه نداریم بگوییم که دلم نمی خواهد ماسک بزنم یا دوست دارم عکس دسته جمعی بگیرم.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ گفت: صبح شنبه باشگاه استقلال گفت که 6 بازیکن مبتلا به کرونا دارد و همه نگران هستند. قرار بود ظهر استقلال به فرودگاه برود اما آنان جدای از بازیکنان مبتلا به کرونا، چند مصدوم هم داشتند. نوروزی و رمضانی گفتند که از دیگر بازیکنان تست گرفتیم و باید نتایج را ارایه دهیم. بعد شنیدیم که بازیکنان فرودگاه را ترک کردند. به رمضانی گفتم چرا تست را ارایه نمی دهید. وی گفت که برای شما می فرستم. همان 6 تست را دریافت کردم و باقی را دریافت نکردیم. صبح روز بازی دیدیم که تعداد تست افزایش یافته و سقف 25 درصد را پر کرد که 12 نفر از 38 بود و بعد 13 نفر شدند. چند نفر از این افراد در لیست نبودند. در کنارش یک تست از مرکز پزشکی دیگری هم بود.

وی شرح داد: در راستای اجرای پروتکل دستورالعملی را مبنی بر کنترل تیم در فضای تمرین نوشتیم. سرمربی استقلال در روز مسابقه همکاری نکرد و مخالف بود و گفت که ماسک نمی زنیم و دوست داریم عکس تیمی بگیریم. استقلال باید با رعایت پروتکل به هواداران نشان دهد که بازیکنان رعایت می کنند. دستور العمل وزارت بهداشت شوی تبلیغاتی نیست. در صورتی که مسابقات در فضای باز باشد با رعایت پروتکل بلامانع است. آیا بازیکنانی نداشتیم که دوران تعطیلی کرونا از سفرهای توریستی سردرآوردند. نمیدانیم که آنان خارج از تمرین رعایت می کنند یا خیر. در واقع تست کرونای هشت بازیکن و یک فیزیوتراپ قطعی شده است. در باشگاه استقلال یک مربی و بازیکن خارجی حضور ندارند. طبق بررسی اولیه دیدیم که این بازیکن فسخ یک طرفه کرده و مربی نیز باشگاه را ترک کرده است و الان وجود ندارند و 36 نفر هستند اما در لیست استقلال حضور دارند. برای اینکه احجافی نشود، اظهارات استقلال را در نظر گرفتیم. باشگاه استقلال در بحث لیست کوتاهی زیادی داشت. ضعیف ترین باشگاهها از سهمیه امید و جوانان استفاده می کنند اما استقلال در این زمینه صفر است. تیم های دیگر در کمیته جابجایی بالای 45 نفر دارند. استقلال می توانست تعدادی بازیکن را به لیست اضافه کند اما از این شرایط بهره برداری نکرد. ما به اعتماد حرف های رمضانی پذیرفتیم تا آن 2 نفر را به لیست اضافه کنیم و با این شرایط ابتلای 25 درصد بازیکنان استقلال به کرونا تایید شد. نامه تست تمام بازیکنان استقلال امروز تازه به دست ما رسیده است.

مهدی اظهار داشت: شروع لیگ قهرمانان آسیا به صورت متمرکز از 24 شهریور خواهد بود و 12 مهر تمام می شود. تا این فاصله در 13 شهریور تیم ملی بزرگسالان و 17 مهر مقدماتی جام جهانی را در پیش رو داریم. باید استقلال با فشردگی بالا تا فینال لیگ قهرمانان در مقابل یک تیم ایرانی بازی کند و 17 شهریور به اردوی تیم ملی بپیوندد. ما زمان فرجه و فضای مناسب برای جابجایی و بحث اضافه کردن بازیکن پایه را دادیم. الان در شرایط کرونا، استقلال می تواند از امید تا جوانان 5 نفر را اضافه کند. با شرایطی که مدیریت تیم را بخوبی ادامه دهید و در لیگ برتر بمانید تا آمادگی بازیکنان حفظ شود این قولی بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا داد و پذیرفته می شود. در واقع برای ورود به مسابقات آسیا علی رغم سال های گذشته ریجستر می دهند تا بازیکنان را اضافه کنیم یا کم کنیم. ای افی سی هنوز فرصت انجام این کار را ابلاغ نکرده است. هر چند تیم های امید و جوانان از فردا می توانند به کمیته مراجعه کنند. همچنین برای حفظ حریم اخلاقی اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا نباید در رسانه ها منتشر شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ: با همه تیم ها به صورت برابر برخورد می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ: با همه تیم ها به صورت برابر برخورد می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید