دفتر وزارت خارجه دولت هادی در یمن تعطیل شد

وزارت خارجه دولت منصور هادی اظهار داشت تا زمانی که شهر عدن در اشغالی نیروهای شورای انتقالی جنوب است، فعالیت های دفتر این وزراتخانه در این شهر متوقف می گردد.

دفتر وزارت خارجه دولت هادی در یمن تعطیل شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت امور خارجه دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن خاطرنشان کرد که فعالیت های دفتر خود در شهر عدن را به استثناء فعالیت های خدمات رسانی به تعلیق درآورده است.

خبرگزاری سبأنت وابسته به دولت منصور هادی پنجشنبه (24 مرداد) به نقل از محمد الحضرمی، معاون وزیر امور خارجه این دولت از تعلیق فعالیت های دفتر وزارت خانه مزدور در شهر عدن اطلاع داد.

خضرمی در این ارتباط گفت که این تصمیم به دلیل تداوم شورش و تمرد نیروهای شورای انتقالی جنوب گرفته شده است و دولت منصور هادی از اینکه دفتر وزارت خارجه متبوعش در عدن بسته می گردد، ابراز تأسف می نماید.

نیروهای الحزام الأمنی (کمربند امنیتی) وابسته به شورای انتقالی جنوب یمن که از حمایت امارات عربی متحده برخوردارند، بعد از چهار روز درگیری با نیروهای گارد ریاست جمهوری دولت منصور هادی در شهر عدن، شنبه این هفته کاخ ریاست جمهوری (معاشیق) و مقر نیروهای دولت مذکور را به تصرف خود درآوردند.

دولت منصور هادی، حوادث اخیر شهر عدن را کودتای از پیش طراحی شده امارات علیه خود خواند و از عربستان سعودی، متحد خود علیه امارات و نیروهای مورد حمایت این کشور درخواست یاری کرد.

معاون وزیر امرو خارجه دولت منصور هادی، شب گذشته بعد از آنکه عربستان سعودی طرفین درگیر در عدن را به گفت وگو دعوت کرد، با این پیشنهاد ریاض اعلام موافقت کرد ولی گفت عقب نشینی شورای انتقالی از شهر عدن پیش شرط هرگونه مذاکره با شورشی ها است. (جزئیات بیشتر)

نیروهای شورای انتقالی جنوب علاوه بر کاخ ریاست جمهوری، تعدادی از ساختمان های متعلق به دولت منصور هادی از جمله وزارت حمل و نقل را نیز به تصرف خهود درآورده اند.

این شورا در واکشن به درخواست های عربستان سعودی و دولت منصور هادی، درخواست عقب نشینی از عدن را رد نموده و گفته است که باید در اداره دولت مشارکت داشته باشد و حزب الاصلاح از این دولت طرد گردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "دفتر وزارت خارجه دولت هادی در یمن تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفتر وزارت خارجه دولت هادی در یمن تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید