سیلاب اخیر بیش از چهار هزار راس دام را تلف کرد

تهران - خبرنگاران- رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: چهار هزار و 636 راس دام سبک و سنگین در پی حادثه سیل اخیر در استان های مازندران، گلستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خراسان شمالی تلف شدند.

سیلاب اخیر بیش از چهار هزار راس دام را تلف کرد

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگاران از سازمان دامپزشکی کشور، علیرضا رفیعی پور اضافه کرد: از این تعداد، چهار هزار و 500 راس دام سبک و 136 راس دام سنگین بوده است.

وی گفت: همچنین تعداد پنج هزار و 975 کندوی زنبور عسل خسارت دیده که از این تعداد پنج هزار و 680 کندو مربوط به استان مازندران و 295 کندو مربوط به استان گلستان بوده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور شرح داد: در مجموع 841 هزار و 500 قطعه طیور اعم از نیمچه گوشتی، مادر و تخمگذار نیز در پی سیل اخیر تلف شدند.

رفیعی پور ادامه داد: علاوه بر این در حادثه مذکور تعداد 94 مزرعه پرورش ماهیان سردابی و 500 هکتار مزرعه پرورش ماهیان گرمابی در استان های گلستان، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد خسارت دیده اند.

به گزارش خبرنگاران، بارش های ثبت شده از آغاز سال آبی 98- 97 تا یکشنبه (چهارم فروردین) در مقایسه با مدت مشابه سال آبی پیش از آن (97.4 میلیمتر) رشد 136 درصدی، در مقایسه با میانگین 11 سال اخیر رشد 50 درصدی و در مقایسه با میانگین 50 ساله رشد 28 درصدی نشان می دهد.

بارش های سنگین در روزهای اخیر باعث وقوع سیل در برخی نقاط کشور مانند استان های گلستان، مازندران، فارس، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد شده است.

اقتصام**9186**3065**1883

منبع: ایرنا

به "سیلاب اخیر بیش از چهار هزار راس دام را تلف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیلاب اخیر بیش از چهار هزار راس دام را تلف کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید