شرکتهای دانش بنیان ایرانی به ترکیه رفتند

به گزارش اخبار ایران، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با نمایندگانی از شرکتهای دانش بنیان به آنکارا پایتخت جمهوری ترکیه سفرکرد.

شرکتهای دانش بنیان ایرانی به ترکیه رفتند

این سفر با هدف توسعه تعاملات بین المللی شرکت های دانش بنیان انجام شد تا هم صادرات محصولات، خدمات و فناوری این شرکت ها به جمهوری ترکیه سرعت گیرد و از نظر تبادلات و همکاری میان شرکت های فناور دو کشور شاهد اتفاقات و تعاملات مناسبی باشیم.

شرکت های حاضر در ترکیه با این هیئت از حوزه های مانند سلامت، فناوری ارتباطات و اطلاعات، ماشین آلات و تجهیزات صنعتی و مواد پیشرفته هستند.

ستاری در نخستین روز از این سفر با معاون رئیس جمهورکشور ترکیه و وزیر صنعت و فناوری و رئیس شورای اموزش عالی در آنکارا ملاقات و تبادل نظر کرد.

در این ملاقات راهکارهای توسعه همکاری های علمی و فناورانه میان دو کشور در این ملاقاتها دنبال می گردد.

پس از آن در دومین روز از این سفر معاون علمی و فناوری کشورمان به استانبول می رود. استانبول بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهر در ترکیه و مرکز فرهنگی و مالی این کشور میزبان نشست تجاری و فناوری شرکت های دانش بنیان ایرانی و ترک می گردد. شرکت های ایرانی و ترک روابط و تعاملات خوبی با یکدیگر دارند و در این سفر توسعه این تعاملات دنبال می گردد. همچنین در دو سال گذشته شرکت های دانش بنیان حدود 80 میلیون دلار به ترکیه صادرات داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شرکتهای دانش بنیان ایرانی به ترکیه رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکتهای دانش بنیان ایرانی به ترکیه رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید