ظریف خطاب به ترامپ چه نوشت؟

وزیر خارجه در توئیتی خطاب به ترامپ با اشاره به طرح جان بولتون و همدستانش درباره ایران نوشت: تنها تفاوت آن طرح این بود که شماره تلفن در آن گنجانده نشده بود.

ظریف خطاب به ترامپ چه نوشت؟

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در صفحه توئیترش با ضمیمه کردن طرح جان بولتون برای خروج از برجام پیش از سمت فعلی او در نشنال ریویو خطاب به رئیس جمهور آمریکا نوشت: آقای ترامپ! قابل توجه در صورتی که قبلاً ندیده باشید. پیش از این که جان بولتون را به کار بگیرید، این طرحی بود که وی و همدستانش در تیم بی برای ایران داشتند. یک نقشه مفصل برای اطلاعات جعلی، جنگ دائمی و حتی پیشنهادات توخالی برای مذاکره. تنها تفاوت این بود که در آن طرح، شماره تلفن گنجانده نشده بود.

به گزارش فارس، یک منبع دیپلماتیک آمریکایی خاطرنشان کرد، کاخ سفید شماره تلفنی در اختیار سوئیس (حافظ منافع آمریکا در ایران) قرار داده تا تهران بتواند با واشنگتن تماس بگیرد.

وبگاه شبکه سی.ان.ان به نقل از دیپلماتی آگاه که نامش را فاش نکرد، نوشت: سوئیس احتمالا تا زمانی که ایرانی ها مشخصاً درخواست ننمایند، شماره تلفن را در اختیار آنها نمی گذارد. البته گمان می رود که آنها (ایران) چنین کاری نیز نخواهند کرد.

کاخ سفید به سوال سی.ان.ان درباره صحت ارائه شماره تلفن ویژه به سوئیس پاسخ نداده است.

ترامپ شامگاه پنجشنبه 19 اردیبهشت در گفت وگو با خبرنگاران در کاخ سفید ضمن ابراز علاقه مجدد برای مذاکره با مقامات ایران گفت: می دانید دوست دارم درباره ایران چه اتفاقی بیفتد؟ دوست دارم به من زنگ بزنند. می دانید که جان کری با آنها زیاد صحبت می نماید. جان کری بهشان می گوید که زنگ نزنند. این نقض قانون لوگان است و او باید بابت این تعقیب قضایی گردد، ولی اعضای تیم من من نمی خواهند کاری نمایند که.... فقط دموکرات ها از این جور کارها انجام می دهند(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف خطاب به ترامپ چه نوشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف خطاب به ترامپ چه نوشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید