فیس بوک در جستجوی جاسوسان خارجی است!

مارک زاکربرگ، مدیر عامل شرکت فیس بوک، در جستجوی جاسوسان خارجی است که به این شرکت نفوذ نموده اند. این ماجرا پس از آن جدی شده است که شایعه شده بعضی کارمندان فیس بوک در حال جاسوسی هستند.

فیس بوک در جستجوی جاسوسان خارجی است!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، موضوع جاسوسی در شرکت های فناوری موضوعی تازه نیست و پیش از این نیز کارکنان شرکت هایی مثل هواوی و کارکنان چینی اپل، به عنوان خطر بالقوه ای برای شرکت های فناوری محسوب می شدند که از این شرکت ها جاسوسی می نمایند.

اکنون خبرهای داخلی شرکت فیس بوک حکایت از آن دارد که تیم امنیتی فیس بوک به دنبال جاسوسان داخلی فیسبوک می گردند. جاسوسانی که به نظر می رسد در حال رصد اطلاعات داخلی این شرکت هستند. نکته منفی در این زمینه این است که کارکنان خارجی بیش از کارکنان اهل ایالات متحده در مظن اتهام قرار دارند.

نیک لوروین مدیر بخش امنیت بین الملل فیس بوک در این خصوص می گوید:فیس بوک هرگز هیچ جاسوسی خارجی را که سعی در نفوذ به این شرکت داشته شناسایی ننموده است اما احتیاط برای ما یک ضرورت مهم است و باید با یاری برنامه هایی خطر را به حداقل کاهش دهیم. ما در کوشش برای محافظت از مالکیت معنوی فیس بوک هستیم و هرگز اجازه نمی دهیم هیچ شرکت یا گروهی اطلاعات کاربران را به نفع خود استفاده نمایند. فیس بوک دارای سیستم های اضافی است که اگر افراد به اطلاعات نامناسب دسترسی پیدا نمایند آنها را شناسایی می نماید.

اما این صحبت ها یک شوخی غیر مهم نیست. طی شش ماه گذشته، دو نفر از کارکنان شرکت اپل که چینی تبار بودند اطلاعات مرتبط با خودرو خودران اپل را سرقت نموده بودند. از سوی دیگر دولت ایالات متحده ادعا نموده است که هواوی با تکنولوژیهای خود و به واسطه ارتباطش با دولت چین اقدام به جاسوسی از کشورهای مختلف می نماید.

لورین در این خصوص گفت: موضوع شرکت های خصوصی و فعالیت کارکنان خارجی که با احتمال جاسوسی رو به رو هستند، موضوع مهمی است ما اقدامات زیادی را برای برطرف این خطرات بالقوه انجام می دهیم.

اما انجام این کار چندان ساده نیست چرا که فیسبوک 6 هزار نیروی ثابت و 80 هزار نیروی پیمانی در سراسر دنیا دارد.

منبع: انتخاب

به "فیس بوک در جستجوی جاسوسان خارجی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیس بوک در جستجوی جاسوسان خارجی است!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید