مرگ 6000 ماهی دریاچه سد ارس با مکش توربین!

به گزارش اخبار ایران، رییس اداره شیلات پلدشت گفت: طبق آنالیز های اجرا شده مرگ ماهی های دریاچه پشت سد ارس پلدشت ناشی از تجمع ماهی ها در جلو توربین سد و کمبود اکسیژن بود.

مرگ 6000 ماهی دریاچه سد ارس با مکش توربین!

محمد مقدم در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران درباره مطلب منتشر شده در فضای مجازی در خصوص آلودگی آب رودخانه ارس و مرگ ماهی ها در دریاچه پشت این سد شرح داد: اخیرا برخی افراد بدون اطلاع از اصل قضیه اقدام به انتشار مطالبی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی کردند مبنی بر اینکه تعداد بیشماری ماهی در دریاچه پشت سد ارس پلدشت از بین رفته اند و رنگ آب دریاچه به دلیل وجود مواد آلاینده تغییر رنگ داده که مورد توجه مردم شهرستان نهاده شد و با توجه به اهمیت این موضوع، ماموران این اداره به مناطق مورد نظر، اعزام و موضوع را از نزدیک آنالیز کردند. رئیس اداره شیلات شهرستان پلدشت با اشاره به تلف شدن 5000 تا 6000 قطعه ماهی در این دریاچه توضیح داد: طبق آنالیز های اجرا شده، مرگ ماهی ها ناشی از تجمع ماهی ها در جلوی دریچه توربین سد به دلیل مکش بالای توربین و کمبود اکسیژن بوده که همه ساله نظیر این اتفاق به دلیل وجود ماهیان گرم آبی و زیست آنها در کف دریاچه صورت می گیرد که متاسفانه سال جاری این میزان تلفات افزایش داشته است.

وی تاکید نمود: رنگ هایی که در سطح آب دیده شده ناشی از وجود جلبک های موجود در آب رودخانه است لذا تهدیدی از این سو برای آبزیان دریاچه وجود ندارد. مقدم با بیان اینکه شایعه آلودگی رودخانه ارس به دلیل ورود مواد آلاینده کارخانجات، بی اساس است اضافه نمود: هیچگونه آلودگی در آب رودخانه ارس و به تبع آن در دریاچه پشت سد وجود ندارد و نتایج آنالیز ها و آزمایشات بصورت کتبی به ادارات مربوطه ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مرگ 6000 ماهی دریاچه سد ارس با مکش توربین!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ 6000 ماهی دریاچه سد ارس با مکش توربین!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید