موزه های آب در ایام نوروز باز هستند

به گزارش اخبار ایران، موزه های آب سعدآباد، یزد، اصفهان، شاهرود و هرمزگان در ایام نوروز پذیرای بازدیدکنندگان و مهمانان نوروزی هستند.

موزه های آب در ایام نوروز باز هستند

به گزارش اخبار ایران، موزه آب در مجموعه سعدآباد تهران، موزه آب یزد واقع در چهارراه امیر چخماق، موزه آب بندر عباس واقع در محوطه شرکت آب منطقه ای استان هرمزگان، موزه آب اصفهان در مجموعه اداری و فرهنگی سد آبشار واقع در خیابان مشتاق سوم، مقابل دانشگاه پیغام نور و موزه آب شاهرود واقع در خیابان مصلی، پلاک 43، مجموعه تاریخی تکیه برنجی آماده استقبال از بازدیدکنندگان نوروزی است.

موزه آب یزد

یزد یکی از شهرهای تاریخی ایران است که قدمت جاذبه های آن سبب شده این شهر جزو اولین شهر تاریخی، خشتی ایران و دومین شهر تاریخی دنیا لقب گیرد. با توجه به فراوانی جاذبه های شهر یزد و بناهای خشتی، اینکه نام این شهر تاریخی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده، از آن به عنوان یک شهر بین المللی هم یاد می گردد.

موزه آب یزد در شمال میدان امیر چخماق در یکی از خانه های قدیمی یزد نهاده شده و به محض ورود به آن می توانید با تاریخ چند هزار ساله آب در این مرز و بوم آشنا شوید.

موزه آب اصفهان

واحد گنجینه آب شرکت آب منطقه ای اصفهان با فعالیت محوری موزه آب در سال 1382 و موزه آب اصفهان در مجموعه اداری و فرهنگی سد آبشار واقع در خیابان مشتاق سوم، مقابل دانشگاه پیغام نور تأسیس شد و متعاقباً با تعاملاتی که با اداره کل آموزش و پرورش شد، بازدیدهای دانش آموزی با هدف معرفی آثار تاریخی آب، الگوهای مصرف و بهره وری قدیم آب، منابع، مصارف، بحران های آبی منطقه، روش های مصرف بهینه و اهمیت آب در موضوع حیات و توسعه پایدار انجام گرفت.

موزه آب هرمزگان

این طرح از سال 1382 با وسعت 1700 متر مربع آغاز و در سال 1384 مورد بهره برداری نهاده شد.

طرح مذکور در شمال شرق ساختمان مرکزی واقع شده و شامل دو سالن مجزا با ترکیبی از طراحی و معماری قدیمی برگرفته از انواع برکه ها و آب انبارها، پل، سد و چاه های معروف بندر لافت است.

موزه آب شاهرود

اولین موزه خصوصی آب کشور در حسینیه تکیه سعادت برنجی شهرستان شاهرود است که 300 شیء مرتبط با فن آوری صنعت آب را در خود جای داده است. این موزه شامل سه تالار کوچک متصل به هم است که تالار اول آن به معرفی فرهنگ و تمدن کهن آب ایران زمین پرداخته و توجه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جلب نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "موزه های آب در ایام نوروز باز هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های آب در ایام نوروز باز هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید