نیما عالمیان: رکورد نوشاد در المپیک را یا تکرار می کنم یا می شکنم

به گزارش اخبار ایران، اولین و تنها سهمیه تنیس روی میز ایران برای حضور در بازی های المپیک توکیو در اختیار نیما عالمیان است. این بازیکن اسفندماه سال گذشته با قهرمانی در مسابقات گزینشی آسیای میانه صاحب این سهمیه شد.

نیما عالمیان: رکورد نوشاد در المپیک را یا تکرار می کنم یا می شکنم

این دومین حضور نیما عالمیان در بازی های المپیک به شمار میرود. این ملی پوش تنیس روی میز ایران اولین تجربه المپیکی خود را در ریو و همراه با برادرش نوشاد به دست آورد. او با وجود شکستی که در مسابقات گزینشی آسیای میانه به برادرش تحمیل کرد، امیدوار بود بتواند این دوره بازی های المپیک را هم با وی تجربه کند اما رنکینگ جهانی در نهایت مانع از این مهم شد.

نیما عالمیان تاکید دارد که در المپیک توکیو جای برادرش خالی خواهد بود اما در عین حال امیدوار است بتواند رکوردی که در رابطه با نتایج المپیکی تنیس روی میز کشور در اختیار برادرش است را بشکند.

این ملی پوش تنیس روی میز در تبادل نظر با اخبار ایران، در خصوص آخرین شرایط تمرینی خود برای حضور در بازی های المپیک گفت: فعلا تمرینات باشگاهی ام را دنبال می کنم تا دیدارهای خاتمهی لیگ برتر را انجام دهم. بعد از آن به صورت مستقیم زیر نظر سرمربی تیم ملی برای حضور در المپیک توکیو تمرینات را ادامه می دهم.

نیما عالمیان که همزمان با لیگ ایران در لیگ فرانسه هم حضور داشت با یادآوری اینکه حدود 10 روز پیش به کشور بازگشت، توضیح داد: حضور همزمان در دو لیگ و بازی برای دو تیم کار راحتی نیست اما سختی آن می ارزد به اینکه می توانیم همواره خود را آماده حفظ کنیم به خصوص که فشار تمرین و بازی در لیگ فرانسه بالاست. در کل به خاطر لیگ فرانسه ماه های اخیر تمرینات پرفشاری داشتم تا افت نکنم و به همین علت امروز آمادگی به نسبت خوبی دارم.

عالمیان در خصوص برادرش نوشاد عالمیان و اینکه نتوانست برای سومین دوره متوالی در بازی های المپیک شرکت داشته باشد، گفت: نوشاد می توانست کسب سهمیه کند و مستحق آن هم بود اما تغییراتی که فدراسیون جهانی در سیستم توزیع سهمیه ها اعمال کرد این فرصت را از برادرم گرفت. همین که برای نخستین بار تعداد سهمیه های انفرادی بانوان و مردان در المپیک توکیو یکسان نیست نشان از عجیب بودن اقدامات و تصمیمات فدراسیون جهانی در توزیع سهمیه ها دارد.

وی ادامه داد: اگر سیستم کسب سهمیه تنیس روی میز مانند هر دوره المپیک برگزار می شد قطعا نوشاد هم امروز صاحب سهمیه شده بود اما واقعا خیلی از شرایط عجیب دست به دست هم داد تا او نتواند کسب سهمیه نکند در حالیکه واقعا شایسته آن بود. تمام اقداماتی هم که صورت گرفته بود در راستای المپیکی شدن نوشاد بود اما در نهایت تغییر قوانین جهانی مانع شد.

این ملی پوش تنیس روی میز کشورمان گفت: بعد از اینکه در مسابقات گزینشی آسیای میانه نوشاد را شکست دادم، منتظر بودم تا کسب سهمیه او به وسیله رنکینگ جهانی قطعی گردد تا مانند ریو در این دوره المپیک هم او را کنارم داشته باشد. اینکه رویدادی را با نوشاد تجربه کنم روی عملکردم تاثیر زیادی دارد اما متاسفانه نمی توانم این بار چنین تجربه ای را داشته باشم.

پینگ پنگ باز المپیکی ایران در خصوص بعضی صحبت های مطرح مبنی بر اینکه باخت نوشاد در گزینشی آسیای میانه به عمد بود به این امید که بتواند از رنکینگ جهانی صاحب سهمیه گردد گفت: خودم هم این صحبت ها را شنیده ام اما فکر نمی کنم این صحبت ها در مسابقات انتخابی برای المپیک معنا و مفهومی داشته باشد. به هر حال میدان مسابقات مانند سیاست است یعنی همواره در آن برد و باخت وجود دارد.

وی اضافه نمود: من و نوشاد بیشتر از برادر، رفیق یکدیگر هستیم اما در میدان مسابقه فقط رقیب یکدیگر به حساب می آییم. همواره سعی می کنم مقابل نوشاد برترین عملکردم را داشته باشم.

عالمیان با تاکید بر اینکه قطعا جای برادرش در المپیک توکیو خالی خواهد بود، گفت: اینکه نوشاد نتوانست برای المپیک کسب سهمیه کند فقط وظیفه من را سنگین تر نموده است. به هر حال من الان تنها نماینده تنیس روی میز ایران به حساب می آیم و خیلی از نگاه ها روی عملکردم متمرکز خواهد بود. همین مسئله کارم را سخت تر می نماید اما در عین حال انگیزه بیشتری هم پیدا می کنم.

نماینده تنیس روی میز ایران در المپیک توکیو در خصوص عملکردش در این دوره بازی ها و نتایجی که می تواند کسب کند هم گفت: در خصوص نتیجه که امروز نمی توانم صحبتی داشته باشم به خصوص که قرعه کشی انجام نشده و شرایط رقبا معین نیست اما در مجموع دوست دارم به رکورد برادرم برسم یا آن را بشکنم.

نیما عالمیان در خاتمه گفت: نوشاد عالمیان در المپیک لندن دو برد به دست آورد و برترین نتیجه تنیس روی میز ایران در المپیک را به نام خود ثبت کرد. کوشش من این است که بتوانم عملکردی بهتر از این داشته باشم. امیدوارم برنامه های تمرینی طبق روال پیش برود و با اتفاقاتی مانند مصدومیت هم روبرو نشوم تا بتوانم به هدفم برسم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "نیما عالمیان: رکورد نوشاد در المپیک را یا تکرار می کنم یا می شکنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیما عالمیان: رکورد نوشاد در المپیک را یا تکرار می کنم یا می شکنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید