کارگر: مدوید و لالوویچ می گفتند کشتی پهلوانی به زودی المپیکی می گردد، با این واگذاری کوشش های خادم و حیدری هدر می رود

سرمربی تیم ملی کشتی پهلوانی گفت: چرا وقتی مدوید و لالوویچ معتقدند کشتی پهلوانی قابلیت راهیابی به المپیک را دارد، ما با دست خودمان این کار را متوقف کنیم؟

کارگر: مدوید و لالوویچ می گفتند کشتی پهلوانی به زودی المپیکی می گردد، با این واگذاری کوشش های خادم و حیدری هدر می رود

عبدالرضا کارگر در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران با اشاره به اتفاقاتی که این روزها در مورد واگذاری کشتی پهلوانی به فدراسیون زورخانه ای اتفاق افتاده، گفت: برای اینکه کشتی پهلوانی در اتحادیه جهانی به ثبت برسد رسول خادم خیلی زحمت کشید. او این رشته را به اتحادیه معرفی کرد و واقعا کار یک روز و دو روز نبود، پروسه ای چندین ساله طی شد و کاری دیپلماسی صورت گرفت تا توانستیم لالوویچ را متقاعد کنیم که کشتی پهلوانی رشته بسیار زیبایی است و می تواند زیرمجموعه اتحادیه جهانی قرار بگیرد.

وی ادامه داد: رسول خادم که از فدراسیون رفت، انگار تمام زحماتی که او برای کشتی پهلوانی کشیده بود را فراموش کردند. ما با کوشش او توانستیم ریاست فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی را برعهده بگیریم و علیرضا حیدری، الدار کورتانیدزه و سلطانعلی ترخاق به عنوان رئیس، نایب رئیس و دبیر این فدراسیون انتخاب شدند. کشتی گیران جهان داشتند با این رشته آشنا می شدند و مسابقات جهانی هم برگزار می شد. خادم نعمتی برای کشتی بود که رفت و بعد از رفتن او ظاهرا دارند یکی یکی چیزهایی که او به دست آورده را پس می گیرند.

کارگر با تاکید بر اینکه همه باید برای رونق کشتی پهلوانی کوشش نمایند، توضیح داد: همه باید دست به دست هم بدهند کشتی پهلوانی که با کوشش خادم به اینجا رسیده و اینهمه روی آن هزینه شده را از دست ندهیم. اگر این رشته را به فدراسیون زورخانه ای واگذار نمایند دوباره همه چیز را باید از صفر شروع کرد، آنها زیرساخت های لازم را برای این رشته ندارند. نمی گردد حالا که اینقدر کشتی پهلوانی در صندلی خوبی قرار گرفته، یک شبه جلسه و نشست بگذارند و آن را از فدراسیون کشتی بگیرند. من اصلا می خواهم به صحبت مدوید استناد کنم که گفت این رشته حتما به زودی المپیکی خواهد شد. ما اینهمه کوشش کردیم تا درشرایطی که ترکیه و آذربایجان هم مدعی هستند متولی کشتی پهلوانی اند، ما این رشته را به نام خودمان ثبت کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی پهلوانی گفت: وقتی هدف معین باشد، یک عده برای اعتلای کشتی پهلوانی یک سری خواسته های شان را کنار می گذارند. ببینید ژاپنی ها چطور متحد شدند که جودو به المپیک برود، یا قزاق ها برای ورود کوراش در بازی های آسیایی چه کردند. چرا وقتی مدوید و لالوویچ معتقدند کشتی پهلوانی قابلیت راهیابی به المپیک را دارد، ما با دست خودمان این کار را متوقف کنیم درحالیکه از این رشته می توانیم مدال های زیادی در المپیک به دست بیاوریم. اگر کشتی پهلوانی را از فدراسیون کشتی بگیرند زحمات 7-8 ساله خادم و بعد از آن علیرضا حیدری در این خصوص هدر می رود و همه چیز باید از سر خط شروع گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارگر: مدوید و لالوویچ می گفتند کشتی پهلوانی به زودی المپیکی می گردد، با این واگذاری کوشش های خادم و حیدری هدر می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگر: مدوید و لالوویچ می گفتند کشتی پهلوانی به زودی المپیکی می گردد، با این واگذاری کوشش های خادم و حیدری هدر می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید