کتاب صوتی درخت پرتقال منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب صوتی رمان درخت پرتقال اثر کارلوس فوئنتس به تازگی توسط مؤسسه نوین کتاب گویا منتشر و راهی بازار شده است. نسخه مکتوب این کتاب در سال 92 با ترجمه علی اکبر فلاحی توسط نشر ققنوس به بازار نشر عرضه شد.

کتاب صوتی درخت پرتقال منتشر شد

فوئنتس در این کتاب ، تاریخ کشورش، مکزیک را روایت نموده است. از دید فوئنتس، تاریخ دست نوشته ای است که وقتی پاک گردد، پسِ پُشتش دست نوشته دیگری نمایان می گردد که آن نیز خود پوششی بر چهره روایتی دیگر است. به این ترتیب روایت این نویسنده از تاریخ، نوعی ضد روایت یا نفی روایت است. مطالعه این کتاب و ارتباط برقرار کردن با آن مستلزم داشتن اطلاعاتی چند درباره تاریخ چند صد ساله قاره های آمریکای شمالی و جنوبی است. آشنایی با کریستف کلمب کاشف آمریکا و ماجراهایش نیز در برقراری ارتباط با این کتاب بی تاثیر نیست.

در درخت پرتقال مردگان از وقایع محتملی سخن می گویند که در تاریخ رخ نداده است اما در داستان رخ می دهد. البته از نگاه فوئنتس، تاریخ فتح مکزیک جلوه های دیگری هم دارد.

این رمان، در 4 بخش و داستان نوشته شده است که عبارت اند از: دو کرانه، فرزندان فاتح، دو نومانسیا و دو آمریکا. فوئنتس در داستان دو کرانه روایت فتح مکزیک را با هجوم مایاها به اسپانیا به خاتمه رسانده است. در فرزندان فاتح صدای فرزندان شخصیت کورتس را می شنویم و در دو نومانسیا محاصره شهر نومانسیا توسط سپاه روم، بازآفرینی شده و در دو آمریکا هم نویسنده سعی نموده تاریخ تکراری کشف آمریکا را بازآفرینی کند.

نسخه صوتی این کتاب با صدای منوچهر زنده دل از گویندگان و دوبلوران صدا و سیما ارائه شده است.

این کتاب صوتی، در 470 دقیقه (7 ساعت و 50 دقیقه) و قالب 12 تِرَک صوتی ضبط شده است که با قیمت 12 هزار تومان عرضه می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کتاب صوتی درخت پرتقال منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب صوتی درخت پرتقال منتشر شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید