کد مدرسی 30 درصد از اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی باطل شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در ارزیابی های صورت پذیرفته که البته هنوز تمام نشده است به طور میانگین 25 تا 30 درصد از مدرسین این دانشگاه صلاحیت های لازم را کسب نکردند و کد مدرسی آنها باطل شد.

کد مدرسی 30 درصد از اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی باطل شد

به گزارش فارس، محمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه مدرسان این دانشگاه در گذشته بدون طی فرآیندهای جذب و گزینش انتخاب می شدند و کد مدرسی دریافت می کردند، گفت: گزینش اساتید ضابطه ای نداشت، درخواستی می آمد و تایید می شد که تعدادی از این تاییدها بر اساس رابطه بود.

وی گفت: یک زمانی تعداد مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی تا 80 هزار نفر هم می رسید. غالب این افراد هم فاقد صلاحیت های مهارتی بودند. برخی از آنها صفر کیلومتر بودند و یک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه نظری داشتند و با همان درخواست مدرسی می کردند و کد مدرسی به آنها تعلق می گرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه در فرآیندی قبلا برخی از مدرسین این دانشگاه حذف شدند، گفت: افرادی که مدت طولانی برای تدریس نیامده بودند رفته رفته حذف شدند، در سال 95 دانشگاه جامع علمی کاربردی حدود 50 هزار نفر مدرس داشت که از این تعداد شاید چیزی کمتر از 8 هزار نفر آنها در اوایل مورد ارزیابی نهاده شده بودند و مابقی آنها فاقد ارزیابی بودند. طبق قانون، مدرسین دانشگاه ها اعم از اعضای هیأت علمی رسمی و غیررسمی باید شرایط علمی و عمومی را احراز نمایند و در صورت داشتن آن شرایط می توانند در آموزش عالی تدریس نمایند که آنها این شرایط را نداشتند.

وی با بیان اینکه از سال 95 ورودی مدرسان با روش قبلی قطع شد، گفت: از اوایل سال 95 حتی یک نفر مدرس هم نداشتیم که با رویه قبل به کار گرفته شده باشد، آن رویه قطع شد و فرآیند جذب برقرار شد و آئین نامه ای به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید.

به گفته امید، برای نخستین بار در تاریخ دانشگاه جامع علمی کاربردی سال 95 فراخوانی ارایه شد مبنی بر اینکه هر کس متقاضی تدریس در این دانشگاه است در این فراخوان شرکت کند، حدود 9 هزار نفر احتیاج داشتیم. چیزی نزدیک به 46 هزار نفر داوطلب شدند، این تعداد به غیر از استان تهران که آزمون هم داشت در استان های دیگر مستقیماً در کارگروه های آنالیز صلاحیت های علمی مورد آنالیز نهاده شدند. در نهایت از 46 هزار نفر در کشور که متقاضی بودند 8 هزار نفر انتخاب شدند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه از سال 96 تمام مدرسان این دانشگاه مورد ارزیابی نهاده شدند، گفت: تقریباً حدود 50 هزار نفر مدرس در سراسر کشور به غیر از استان تهران مورد ارزیابی نهاده شدند، البته این کار هنوز تمام نشده است. تک تک مدرسین به هیأت های اجرایی جذب دعوت شدند، در کمیته های قانونی سه یا پنج نفره با آنها مصاحبه شد و سوابق آنها مورد آنالیز نهاده شد.

وی با بیان اینکه به طور میانگین 25 تا 30 درصد از مدرسین دانشگاه جامع علمی کاربردی صلاحیت های لازم برای ادامه همکاری با این دانشگاه را کسب نکردند و کد مدرسی آنها باطل شد، گفت: تقریباً منهای تهران که هنوز ارزیابی نشده است، حدود 10 هزار نفر صلاحیت های لازم را نداشتند که این عدد بزرگی است. در برخی از استان ها کد مدرسی 50 درصد از اساتید باطل شد، این مدرسان دو دسته هستند، برخی از آنها خودشان برای مصاحبه نیامدند یا اینکه نمی خواستند مورد ارزیابی قرار بگیرند یا مطمئن بودند که نتیجه مثبت نیست، یا اینکه دیگر نمی خواستند ادامه همکاری بدهند. بخشی دیگر هم در مصاحبه پذیرفته نشدند.

منبع: همشهری آنلاین

به "کد مدرسی 30 درصد از اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی باطل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کد مدرسی 30 درصد از اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی باطل شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید