گوترش: زمان اقدام قاطع برای جلوگیری از جنگ تمار عیار در لیبی است

به گزارش اخبار ایران، دبیر کل سازمان ملل در سخنرانی خود در کنفرانس برلین درباره لیبی گفت که هم اکنون زمان اقدام قاطع و فوری برای جلوگیری از یک جنگ تمام عیار در لیبی است.

گوترش: زمان اقدام قاطع برای جلوگیری از جنگ تمار عیار در لیبی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل روز یکشنبه از تمامی طرف هایی که در جنگ لیبی نقش دارند درخواست کرد تا از آتش بس در این کشور حمایت کنند.

به نوشته پایگاه خبری اسپوتنیک، وی که در کنفرانس برلین صحبت می کرد، گفت: ما با خطر واضحی درباره تشدید اوضاع منطقه روبرو هستیم. من صادقانه معتقدم که هیچ راهکار نظامی برای اوضاع لیبی وجود ندارد.

گوترش در ادامه سخنانش گفت: هم اکنون زمان اقدام قاطعانه و فوری برای جلوگیری از یک جنگ داخلی تمام عیار است. چنین درگیری می تواند به کابوس انسانی تبدیل شده و کشور را در برابر تجزیه دائمی آسیب پذیر کند.

وی درباره این کنفرانس گفت: کنفرانس برلین شامل یک ساز و کار محکم برای حفظ پیشرفت و پیگیری آن است.

کنفرانس برلین برای بررسی بحران لیبی عصر امروز (یکشنبه) بدون حضور فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی و خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبیش آغاز به کار کرد. (جزئیات بیشتر)

11 کشور و سه سازمان بین المللی و منطقه ای در کنفرانس حضور دارند. اما فایز السراج و خلیفه حفتر با اینکه در برلین هستند، اما در کنفرانس شرکت نمی کنند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "گوترش: زمان اقدام قاطع برای جلوگیری از جنگ تمار عیار در لیبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: زمان اقدام قاطع برای جلوگیری از جنگ تمار عیار در لیبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید