180 محصول نانو وارد بازار شد

دبیر ستاد توسعه فناوری نانوگفت: مهم ترین اتفاقات سال97، کاهش بودجه نانو به نصف بوده است که این موضوع از اراده ما کم نخواهد کرد و همیشه در جهت توسعه اقتصاد نانو فعالیت می کنیم.

180 محصول نانو وارد بازار شد

به گزارش خبرگزاری اقتصاد ایران ،دکتر سعید سرکار در مورد مهم ترین اتفاقات سال 97 در حوزه فناوری نانو اظهار کرد: اتفاقی که سال 97 رخ داد کاهش بودجه ستاد نانو بود که مهم ترین رخداد در حوزه فناوری نانو به شمار می رود.

وی با اشاره به اقدامات ستاد نانو در سال 97 با بیان اینکه ما توانستیم اقتصاد نانو را توسعه دهیم، گفت: در سالی که گذشت صندلی علمی نانو در جهان به چهارم رسید و افزون بر محصولات دیگر، 180 محصول مبتنی بر فناوری نانو در سال گذشته وارد بازار شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 600 محصول مبتنی بر فناوری نانو در بازار داریم، اعلام کرد: در حال حاضر فناوری نانو در بیش از 15 حوزه صنعتی نانو رسوخ پیدا نموده است و این حاصل کوشش ستاد توسعه فناوری نانو بوده است؛ همچنین محصولات نانو تا کنون به بیش از 45 کشور جهان صادر شده اند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو خاطر نشان کرد: اما با وجود این اقدامات ارزنده، بودجه ستاد نانو به نصف رسیده و این لطف دولت باتدبیر با ما بوده است؛ البته رئیس جمهور کشور حامی و علاقمند است ولی این عمل (کاهش بودجه) در یک محفل چند نفره رخ داده و نمی دانیم مشکل این محفل با توسعه نانوی ایرانی چیست زیرا کشور ما از کشورهای پیشگام در حوزه نانو به شمار می رود.

وی ادامه داد: ما خواستار این هستیم که حداقل یک شرح ساده بدهند که بدانیم کجای کار اشتباهی مرتکب شده ایم؛ ان شا الله یک شرح مناسبی را دریافت کنیم؛ شاید کاهش بودجه جایزه ما بوده برای کوشش هایمان!

سرکار تاکید نمود: ما پذیرفته ایم که در شرایط مشکل و سخت به کوشش خود ادامه دهیم؛ اما این اقدامات موقعی دردناک می گردد که مسائل از داخل برای ما فراهم گردد و این دردناک است؛ یک موقعی دشمنان و کشورهای دیگر موانع تراشی می نمایند اما وقتی مشکل از طرف داخل هست واقعاً دردناک می گردد ولی در هر صورت این رخ داده است.

سرکار خاطر کرد: ما با این برنامه ها اصلاً سست نخواهیم شد و کوشش خود را دو چندان می کنیم؛ همچنان اراده داریم. امیدواریم پیشرفت های خوبی در سال آینده طی برنامه ریزی هایمان داشته باشیم.

دبیر ستاد نانو گفت: اهداف خوبی را در نظر گرفتیم که در رابطه با رشد اقتصاد نانو است؛ در زمینه افزایش محصولات مبتنی بر نانو و توسعه صادرات پیروز تر از سال 97 عمل می کنیم؛ با این اقدامات و ضربه ها از اراده ما کم نخواهد کرد؛ ما در ستاد علی رغم مسائل کار خود را به نحو احسنت انجام می دهیم.

منبع: اقتصاد ایران

به "180 محصول نانو وارد بازار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "180 محصول نانو وارد بازار شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید