دوشنبه ورزشی میهمان دانش آموزان سندروم داون شد

به گزارش اخبار ایران به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، پویش دوشنبه های ورزشی در نخستین هفته مهرماه، با حضور محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران و شهربانوامانی عضو کمیسیون حمل و نقل شورا و نیز ستارگان پیشکسوت فوتبالی در مدرسه بچه ها استثنایی ساریخانی منطقه5 برگزارو با مشارکت دانش آموزان سندروم داون و استقبال چشمگیر شهروندان روبرو شد.

دوشنبه ورزشی میهمان دانش آموزان سندروم داون شد

افتخار آفرینان ورزشی در جمع دانش آموزان استثنایی

این برنامه به همت منطقه 5 شهرداری تهران به مناسبت استقبال از سال تحصیلی جدید، ساعت 8:30 صبح اول مهرماه جاری با نواختن زنگ مدرسه و انجام حرکات ورزشی آغازشد.

در پویش یاد شده، حیدری و ندیری به ترتیب شهردار و رییس آموزش و پرورش منطقه 5 و نیز نام آورانی نظیر سید هادی طباطبایی، نیما نکیسا، علی جانعلی، سید علی حسینی، علیرضا محمد، مهدی امیرآبادی، رضا حسن زاده، رضا آستارکی، سید مهدی سید علی و ... در قالب رسولان فرهنگی حضور یافتند تا در کنار رسانه های جمعی به عنوان بازوهای پرتوان فرهنگسازی، ورزش همگانی و تحقق شعار ورزش همه جا، برای همه را در کالبد شهر جاری و ساری سازند.

ورزش؛ تلفیق آموزش و پرورش

محسن هاشمی در حاشیه برگزاری این برنامه، با اشاره به نقش ورزش در حفظ سلامت جسمی و نشاط روحی دانش آموزان، گفت: برگزاری پویش های ورزشی، در واقع تلاشی به منظور ارتقای سلامت جسمی و روحی شهروندان میان اقشار مختلف است.

رییس شورای اسلامی شهرتهران ادامه داد: در حالی که آموزش و پرورش در حال استضعاف واقع شده است، توجه ، مهربانی و مسئولیت پذیری خانواده های این بچه ها قابل تقدیر و در خور توجه است. مانیز به سهم خود، از کمک های مقدور، کوتاهی نخواهیم کرد.

نگاه مساعد مدیریت شهری برای کمک به آموزش و پرورش

شهربانو امانی دیگرعضو شورای اسلامی شهر تهران بود که با حضوردر جمع دانش آموزان سندروم داون و پویش دوشنبه های ورزشی ، تلفیق ورزش و آموزش را پدیده ای مبارک خواند و در عین حال به بعضی کمبودهای معلولین در عرصه های مختلف اشاره نمود.

وی گفت: بیشترین مدال های ورزشی ما درعرصه بین المللی مربوط به حضور پارالمپیکی هاست. این موضوع نشان دهنده پتانسیل و استعدادهای خفته ای است که نیازمند حمایت، کمک و توجه بیشتر مسئولین در رده های مختلف است.

امانی همچنین از آمادگی شورای اسلامی شهر تهران برای کمک به آموزش و پرورش اطلاع داد و اضافه نمود: حال که به دلایل مختلف، امکان اجرایی شدن کامل لایحه جامع معلولین، وجود ندارد، می توان از پتانسیل بخش های مختلف برای این منظوراستفاده کرد. شورای شهر تهران نیز با نگاهی مثبت، به کمک دولت خواهد آمد.

ورزش همگانی برای همه مردم

مجید رباطی نیز، برگزاری پویش دوشنبه های ورزشی در مدرسه بچه ها استثنایی ساریخانی را اقدامی پیروز و موثر در راستا توسعه ورزش همگانی برای همه اقشاربرشمرد و اضافه نمود: برنامه های ورزشی با حضور و مشارکت مردم، اعتبار می گیرد و ما بسیار خرسندیم که پویش های ورزشی در میان اقتشار مختلف با استقبال شهروندان روبرو شده و راه را برای همگانی کردن هر چه بیشتر ورزش در تهران هموار نموده است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل همه نهادها، به زودی شاهد چهره ای ورزشی از پایتخت کشورمان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دوشنبه ورزشی میهمان دانش آموزان سندروم داون شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوشنبه ورزشی میهمان دانش آموزان سندروم داون شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید